Často kladené otázky (F.A.Q.)

Pro koho je camp určen?

Camp je určen pro studenty středních škol z Českého Těšína od 14 let. Jste-li mladší a přece byste měli zájem se zúčastnit tohoto pobytu, kontaktujte nás prosím. Pokud bude volná kapacita, rádi Vás uvítáme.

Jak dlouho se již tyto campy pořádají?

Tyto tábory mají již dlouholetou tradici a každý rok jich proběhne zhruba 20 na různých místech po celé ČR. Klub mladých FILADELFIA spolupořádá English Camp již od roku 1997.

Proč záleží na tom, z kterého jsem města?

Dáváme přednost účastníkům z Č. Těšína a to z několika důvodů. Po campu se zpravidla pořádá Follow Up – což jsou 2 dny, které tráví američtí studenti v Českém Těšíně a během kterého pořádáme společné výlety, sportovní akce apod.

Během Follow Up programu je možné ubytovat americké studenty ve vašich rodinách. Pro ně je to bližší seznámení s kulturou, pro Vás zase příležitost pro další konverzaci. Pokud byste měli zájem ubytovat nějaké americké studenty, kontaktujte prosím organizátory.

Účastníci campu pak mají možnost se během celého školního roku zúčastnit na akcích Klubu mladých Filadelfia, který je organizátorem campu. Jedná se o různé sportovní aktivity, kavárny, výlety, hudebně sportovní festival, atd.

Pokud nejste z Č. Těšína, prosím kontaktujte organizátory. Dáme Vám vědět, kde se koná English Camp nejblíže Vašeho města. English Camp spolupořádají kluby mládeže zhruba v dalších 20 městech.

Mohu dostat potvrzení (fakturu) pro svého zaměstnavatele?

Mnozí soukromí, ale především státní zaměstnavatelé přispávají na prázdninové pobytu dětí svých zaměstnanců. Pokud tedy máte tuto možnost, vystavíme vám potvrzení (fakturu) pro vašeho zaměstnavatele. Kontaktujte prosím naši učetní na ucetni@filadelfia.cz, 731 494 665

Měl(a) bych zájem vyučovat angličtinu na vašem campu, je to možné?

Máme již stálou skupinu dobrovolníků, kteří se podílejí na organizaci campu a proto Vám nemůžeme nabídnout tuto možnost.

Proč je camp tak levný v porovnání s ostatními nabízenými kurzy?

Nejedná se o klasickou komerční akci, na které je nejdůležitější zisk. Američtí studenti si cestu do České republiky i všechny ostatní náklady hradí ze svého a proto Vám můžeme nabídnout cenu, která je výhodná.

Proč je cena campu tak vysoká s ohledem na dobu pobytu, která je pouze 1 týden?

Cena kempu se zdá být na první pohled vysoká, nicméně zváží-li se podmínky, ve kterých stráví účastníci tento jednotýdenní pobyt, je cena nastavena na nejnižší možné částce. Je nutné přihlédnout k faktům, že jsou účastníci ubytováni v moderním hotelu, kde je pečlivě dbáno na čistotu a hygienu. Cena v sobě dále zahrnuje extra plnou penzi (snídaně formou švédských stolů, oběd, večeře, druhá večeře), studijní materiály, sportovní potřeby a sportoviště.

Storno poplatky

  • 30% z ceny pobytu při zrušení pobytu nejpozději 90 dní před začátkem akce
  • 50% z ceny pobytu při zrušení pobytu či jeho části v období od 6 do 30 dnů před začátkem
  • 70% z ceny pobytu při zrušení pobytu či jeho části v období od 1 do 5 dnů před začátkem
  • 100% z ceny pobytu při zrušení pobytu či jeho části v den uskutečnění